içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Abhazya Devlet Başkanlığı Seçimleri Abhazya ve Moskova’da Yapılacak

“25 Ağustos Pazar günü Abhazya'da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimi ile ilgili Türkiye'de herhangi bir seçim organizasyonu yapılmayacaktır.

Abhazya Devlet Başkanlığı Seçimleri Abhazya ve Moskova’da Yapılacak
Haberi Sesli Dinle

Abhazya Devlet Başkanlığı Seçimleri Abhazya ve Moskova’da Yapılacak

 

25 Ağustos Pazar günü Abhazya'da yapılacak olan seçimler ile ilgili Türkiye de herhangi bir seçim organizasyonu yapılmayacaktır.

 

Federasyona ait web sitesinden yapılan açıklamada “25 Ağustos Pazar günü Abhazya'da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimi ile ilgili Türkiye'de herhangi bir seçim organizasyonu yapılmayacaktır. Bu seçimin, ülkemizin sorunlarının çözümünde en büyük adım olması ve seçimin sonunda, diasporada yaşayan bizlerle ilgili gerçekçi ve kalıcı çözümleri ortaya koyacak bir yönetimin oluşması en büyük temennimizdir.”  http://abhazfederasyonu.org/post/kamuoyuna-duyurulur ifadelerine yer verildiği görüldü.

 

Kutlama Programı İstanbul'a Alındı.

 

25 Ağustos 2019 Pazar Günü Sakarya Kayalar Köyünde yapılacağı duyurulan  “Abhazya Cumhuriyeti'nin Dünya Devletleri Tarafından Tanınması” kutlamaları; 26 Ağustos Pazartesi akşamı, İstanbul Abhaz Kültür Derneği'ne alındı. Saat 19.00 da başlayacak olan programa yapılan duyuru ile Abhazya sevdalıları davet edildi.

 

Tarih:  26 Ağustos 2019, Pazartesi Saat 19:00

Adres: İstanbul Abhaz Derneği Selimiye Kışla Caddesi No:8/59 Üsküdar / İstanbul

 

Tarih: 22-08-2019